Men
Women
60m
1
Andrei Yepishin
RUS
6:69


2
Igor Gostev
RUS
6:77


3
Konstantin Petryashov
RUS
6:85


4
Aleksei Baksheiev
RUS
6:91


5
Vladimir Toporin
RUS
6:92


300m
1
Dmitri Forshev
RUS
34:67


1
Aleksei Baksheiev
RUS
34:67


3
Roman Smirnov
RUS
34:72


4
Aleksandr Larin
RUS
34:97


4
Andrei Polukeiev
RUS
34:97


500m
1
Dmitri Bogdanov
RUS
1:02:08


2
Vladimir Antmanis
RUS
1:03:12


3
Oleg Mishukov
RUS
1:03:54


4
Dmitri Petrov
RUS
1:03:97


5
Maksim Babarykin
RUS
1:04:23


60m Hurdles
1
Sergei Molchanov
RUS
7:97


2
Konstantin Shabanov
RUS
7:98


3
Dmitri Prokofiev
RUS
8:01


4
Igor Vashchenko
RUS
8:05


1000m
1
Aleksandr Krivchonkov
RUS
2:23:21


2
Viacheslav Sokolov
RUS
2:23:52


3
Kais Essebar
RUS
2:23:77


4
Yuri Borzakovski
RUS
2:24:21


5
Stanislav Anischenko
RUS
2:24:26


6
Roman Trubetskoi
RUS
2:26:02


3000m
1
Nikolay Chavkin
RUS
8:07.93


2
Andrei Farnosov
RUS
8:09.16


3
Pavel Potapovich
RUS
8:11.75


Long jump
1
Evgeniy Plotnir
RUS
7.79


2
Igor Spasovkhodskiy
RUS
7.78


3
Arsen Sarkisian
ARM
7.77


4
Vladimir Maliavin
RUS
7.76


5
Stanislav Ionov
RUS
7.48


6
Sergey Slepukhin
RUS
7.38


7
Vladimir Yashin
RUS
7.30


8
Pavel Karavayev
RUS
7.30


9
Pavel Karavayev
RUS
7.25


10
Mikhail Simvolokov
RUS
7.23


Triple jump
1
Evgeniy Plotnir
RUS
17.02


2
Lukman Adams
RUS
16.86


High jump
1
Viacheslav Voronin
RUS
2.23


2
Pavel Fomenko
RUS
2.15


3
Andrei Zhukov
RUS
2.15


Pole vault
1
Sergei Kucherianu
RUS
5.70


2
Pavel Burlachenko
RUS
5.10


3
Nikolai Prein
RUS
5.10


Shot put
1
Yevgeni Plakhin
RUS
18.55


2
Lenar Ganeiev
RUS
17.44


60m
1
Svetlana Nabokina
RUS
7:22


2
Yevgenia Poliakova
RUS
7:29


3
Yuna Mekhti-Zade
RUS
7:42


4
Marina Kislova
RUS
7:44


300m
1
Svetlana Pospelova
RUS
37:26


2
Tatiana Lyovina
RUS
37:84


3
Yuliya Gushchina
RUS
37:93


500m
1
Natalya Nazarova
RUS
1:08:52


2
Tatiana Firova
RUS
1:09:41


3
Oksana Sukhacheva
RUS
1:09:95


4
Zhanna Kascheeva
RUS
1:10:26


5
Yelena Migunova
RUS
1:10:90


6
Olga Adamovich
RUS
1:11:21


60m Hurdles
1
Olga Korsunova
RUS
8:18


1
Aleksandra Antonova
RUS
8:18


1000m
1
Yekaterina Martynova
RUS
2:37:63


2
Maria Zhuravleva (Shapaeva)
RUS
2:38:24


3
Yelena Fesenko
RUS
2:39:31


4
Yevgeniya Zinurova
RUS
2:39:55


5
Tatiana Popova
RUS
2:40:98


6
Irina Maracheva
RUS
2:41:39


7
Margarita Plaksina
RUS
2:42:33


8
Lyubov Pulyayeva
RUS
2:42:88


Long jump
1
Irina Meleshina (Simagina)
RUS
6.94

WSB
2
Yuliya Gosteva (Borodovitsyna)
RUS
6.41


3
Tatyana Yesipova
RUS
6.24


4
Darya Klishina
RUS
6.21


High jump
1
Tatiana Kivimiagi
RUS
1.94


2
Svetlana Shkolina
RUS
1.94


Pole vault
1
Yulia Golubchikova
RUS
4.50


2
Yekaterina Kolesova
RUS
4.10


3
Anastasiya Savchenko
RUS
4.10


4
Anastasia Krupskaia
RUS
4.00


5
Olga Chirigintseva
RUS
3.80


Shot put
1
Lyudmila Morunova
RUS
16.53