Men
Women
60m
1
Olusoji Fasuba
NGR
6:56


2
Andrei Yepishin
RUS
6:67


3
Matic Osovnikar
SLO
6:73


4
Aleksandr Volkov
RUS
6:74


400m
Final 1
1
Vladislav Frolov
RUS
47.03


2
Andrei Rudnitski
RUS
47.46


3
Andrei Polukeiev
RUS
47.47


4
Yevgeni Lebedev
RUS
47.65


5
Artiom Sergeyenkov
RUS
48.00


6
Dmitri Forshev
RUS
48.08


Final 2
1
Maksim Dyldin
RUS
46.32


2
Denis Alekseyev
RUS
47.02


3
Dmitriy Buryak
RUS
47.12


4
Anton Kokorin
RUS
47.73


6
Oleg Mishukov
RUS
48.26


60m Hurdles
1
Igor Peremota
RUS
7:59


2
Yevgeni Borisov
RUS
7:66


3
Stanislav Olijar
LAT
7:73


4
Sergey Manakov
RUS
7:84


5
Iakov Petrov
RUS
7:88


6
Sergei Molchanov
RUS
7:91


800m
Final 1
1
Viacheslav Sokolov
RUS
1:49.69


2
Anton Ivanov
RUS
1:49.86


Final 2
1
Yuri Borzakovski
RUS
1:46.78


2
Wilfred Bungei
KEN
1:47.52


3
Yuri Koldin
RUS
1:47.79


4
Mansoor Ali Belal
BRN
1:47.81


5
Ismael Kipngetich Kombich
KEN
1:48.62


6
Ramil Aritkulov
RUS
1:50.12


7
Dmitri Bogdanov
RUS
1:50.25


Long jump
1
Volodymyr Zyuskov
UKR
8.02


2
Ruslan Gataullin
RUS
8.00


3
Viktor Guschinski
RUS
7.80


4
Marcin Starzak
POL
7.79


5
Vladimir Maliavin
RUS
7.79


6
Stanislav Ionov
RUS
7.74


High jump
1
Andrei Silnov
RUS
2.36


2
Yaroslav Rybakov
RUS
2.30


3
Jesse Williams
USA
2.27


4
Yuri Krimarenko
UKR
2.27


5
Aleksandr Shustov
RUS
2.24


6
Andrei Tereshin
RUS
2.24


Pole vault
1
Yevgeniy Lukyanenko
RUS
5.85


2
Maksim Mazurik
UKR
5.75


3
Pavel Gerasimov
RUS
5.75


4
Sergei Kucherianu
RUS
5.75


5
Dmitriy Starodubtsev
RUS
5.70


6
Igor Pavlov
RUS
5.65


60m
1
Svetlana Nabokina
RUS
7:16


2
Yevgenia Poliakova
RUS
7:17


3
Natalia Murinovich
RUS
7:24


4
Irina Khabarova
RUS
7:36


200m
1
Anna Geflikh
RUS
23:31


2
Olga Zaitseva
RUS
23:35


3
Yelena Bolsun
RUS
23:69


4
Natalia Rusakova
RUS
23:75


5
Natalia Antiukh
RUS
23:99


600m
Final 1
1
Marina Safirova-Shiyan
RUS
1:27:00


2
Larisa Chzhao
RUS
1:27:25


3
Maria Farnosova (Savinova)
RUS
1:28:20


4
Irina Obedina
RUS
1:28:83


5
Anastasia Ovchinnikova
RUS
1:29:68


Final 2
1
Tatiana Firova
RUS
1:25:23


2
Natalia Ignatova
RUS
1:26:53


3
Tatyana Paliyenko
RUS
1:26:92


4
Maria Zhuravleva (Shapaeva)
RUS
1:27:14


5
Yekaterina Kostetskaia
RUS
1:29:10


60m Hurdles
1
Yuliya Kondakova
RUS
8:01


2
Maria Koroteieva
RUS
8:05


3
Aleksandra Antonova
RUS
8:07


4
Tatyana Dektyaryova
RUS
8:11


5
Anastasiya Solovyova
RUS
8:40


1500m
1
Yelena Soboleva
RUS
4:03.02


2
Olga Komiagina
RUS
4:05.90


3
Yelena Orlova
RUS
4:06.04


4
Yekaterina Martynova
RUS
4:06.52


5
Olesya Chumakova-Mikheyeva
RUS
4:07.56


6
Tatyana Beltyukova-Gudkova
RUS
4:14.60


7
Natalya Yevdokimova
RUS
4:27.89


1 Mile
1
Yelena Soboleva
RUS
4:20:21


2
Olga Komiagina
RUS
4:23:49


3
Yelena Orlova
RUS
4:24:53


4
Olesya Chumakova-Mikheyeva
RUS
4:27:36


5
Tatyana Beltyukova-Gudkova
RUS
4:33:85


6
Natalya Yevdokimova
RUS
4:48:47


Long jump
1
Irina Meleshina (Simagina)
RUS
6.92


2
Tatiana Kotova
RUS
6.75


3
Ineta Radevica
LAT
6.64


4
Lyudmila Kolchanova
RUS
6.51


5
Olga Kucherenko
RUS
6.49


6
Darya Klishina
RUS
6.44


7
Natalia Lebusova
RUS
6.43