Men
Women
100m
1
Aleksey Pushkaryov
RUS
10.60


2
Ramis Abdulkaderov
RUS
10.62


3
Anton Olefir
RUS
10.70


200m
1
Ramis Abdulkaderov
RUS
21:28


2
Anton Olefir
RUS
21:45


3
Valentin Morozov
RUS
21:49


4
Igor Shevtsov
RUS
21:50


5
Igor Kuznetsov
RUS
21:52


400m
1
Dmitri Yefimov
RUS
46.74


2
Ilia Okhremov
RUS
46.97


3
Pavel Trenikhin
RUS
47.02


110m Hurdles
1
Aleksandr Khritonichev
RUS
13.93


2
Ivan Byzin
RUS
13.95


3
Vladimir Zhukov
RUS
14.01


4
Dmitri Prokofiev
RUS
14.14


400m Hurdles
1
Vladimir Guziy
RUS
51.77


2
Denis Byvakin
RUS
51.82


3
Viacheslav Sakaiev
RUS
51.91


Long jump
1
Aleksandr Petrov
RUS
8.15


2
Stanislav Ionov
RUS
7.96


3
Yevgeni Novitski
RUS
7.96


Triple jump
1
Sergey Yarmak
RUS
16.71


2
Ilya Yefremov
RUS
16.60


3
Dmitriy Kolosov
RUS
16.51


High jump
1
Ivan Ilichev
RUS
2.26


2
Yevgeni Shishakov
RUS
2.23


3
Eduard Malchenko
RUS
2.23


Pole vault
1
Artiom Buria
RUS
5.50


2
Yevgeniy Ageyev
RUS
5.40


3
Artyom Solopov
RUS
5.40


4
Pavel Prokopenko
RUS
5.40


Final HC
1
Artiom Kuptsov
RUS
5.60


2
Dmitri Kuptsov
RUS
5.60


Shot put
1
Maksim Sidorov
RUS
18.88


2
Anton Bogdanov
RUS
17.47


3
Konstantin Lyadusov
RUS
17.42


100m
1
Yuna Mekhti-Zade
RUS
11.37


2
Olga Ortina
RUS
11.65


3
Kseniya Ryzhova
RUS
11.65


200m
1
Aleksandra Fedoriva-Shpaer
RUS
22:69


2
Olga Ortina
RUS
23:56


3
Kseniya Ryzhova
RUS
23:72


400m
1
Kseniya Zadorina
RUS
52.49


2
Luiza Biktina
RUS
53.52


3
Nadezhda Belousova
RUS
53.59


100m Hurdles
1
Aleksandra Fedoriva-Shpaer
RUS
12:90


2
Yekaterina Shtepa
RUS
13:10


3
Tatyana Filatova
RUS
13:18


400m Hurdles
1
Yelena Churakova
RUS
56.09


2
Darya Korablyova
RUS
58.44


3
Irina Koleshichenko (Davydova)
RUS
58.62


4
Gayane Beglaryan
RUS
58.67


800m
1
Yekaterina Kostetskaia
RUS
2:00.99


2
Yuliya Stepanova (Rusanova)
RUS
2:01.23


3
Maria Zhuravleva (Shapaeva)
RUS
2:01.40


1500m
1
Kristina Ugarova (Khaleeva)
RUS
4:10.78


2
Svetlana Kireyeva
RUS
4:14.54


3
Vera Leonova
RUS
4:15.19


Long jump
1
Yelena Sokolova
RUS
6.74


2
Natalya Kutyakova
RUS
14.32


2
Anna Klyashtornaya
RUS
6.71


Triple jump
1
Yekaterina Kaiukova
RUS
14.59


3
Anastasia Matveeva
RUS
14.02


High jump
1
Irina Gordeeva
RUS
1.92


2
Aleksandra Shamsutdinova
RUS
1.89


3
Yuliya Babayeva
RUS
1.80


Pole vault
1
Anastasia Krupskaia
RUS
4.20


2
Valeria Snegova
RUS
4.00


Shot put
1
Irina Tarasova
RUS
18.03


2
Irina Kirichenko
RUS
15.39


3
Anna Gavrilova
RUS
15.37


4
Yevgeniya Solovyova
RUS
14.89


Discus throw
1
Vera Ganeyeva
RUS
51.24


Hummer throw
1
Mariya Bespalova
RUS
63.35