Men
Women
60m
1
Mikhail Idrisov
RUS
6:72


2
Roman Smirnov
RUS
6:75


3
Maksim Mokrousov
RUS
6:80


4
Aleksey Pushkaryov
RUS
6:82


5
Aleksey Kryukov-Petrushin
RUS
6:84


6
Andrei Yepishin
RUS
6:86


200m
1
Roman Smirnov
RUS
21:14


2
Vyacheslav Kolesnichenko
RUS
21:29


3
Dmitri Petrov
RUS
21:41


4
Konstantin Petryashov
RUS
21:57


5
Artiom Sergeyenkov
RUS
21:75


6
Dmitriy Buryak
RUS
21:77


400m
1
Denis Alekseyev
RUS
46.65


2
Maksim Aleksandrenko
RUS
46.91


2
Konstantin Sverkach
RUS
46.91


4
Vladimir Krasnov
RUS
46.93


5
Maksim Babarykin
RUS
46.99


6
Vladimir Antmanis
RUS
48.17


60m Hurdles
1
Yevgeni Borisov
RUS
7:66


2
Konstantin Shabanov
RUS
7:79


3
Aidar Giliazov
RUS
7:86


4
Dmitri Prokofiev
RUS
7:87


5
Igor Peremota
RUS
7:89


6
Iakov Petrov
RUS
7:94


800m
1
Yuri Koldin
RUS
1:48.99


2
Ivan Nesterov
RUS
1:49.27


3
Stepan Poistogov
RUS
1:49.38


4
Mikhail Vasilenko
RUS
1:50.55


5
Kirill Simakov
RUS
1:51.74


6
Yevgeniy Sharmin
RUS
1:52.05


1500m
1
Vladimir Ezhov
RUS
3:44.66


2
Viacheslav Sokolov
RUS
3:45.30


3
Ivan Tukhtachev
RUS
3:45.39


4
Aleksey Farnosov
RUS
3:45.67


5
Valentin Smirnov
RUS
3:46.40


6
Aleksei Popov
RUS
3:46.47


7
Nikolai Spirkin
RUS
3:47.68


8
Andrei Osipov
RUS
3:47.95


9
Stanislav Anischenko
RUS
3:48.19


10
Oleg Grogoryev
RUS
3:48.71


3000m
1
Aleksandr Orlov
RUS
7:56.26


2
Stanislav Anischenko
RUS
7:57.21


3
Konstantin Vasiliev
RUS
7:57.53


4
Stepan Kiselyov
RUS
7:58.34


5
Aleksey Reunkov
RUS
7:59.38


6
Aleksei Popov
RUS
8:01.26


7
Oleg Marusin
RUS
8:02.67


8
Sergei Saiapin
RUS
8:05.10


9
Dmitriy Zubkov
RUS
8:05.57


5000m
1
Aleksandr Orlov
RUS
14:05.13


2
Yevgeni Rybakov
RUS
14:06.54


3
Sergei Saiapin
RUS
14:06.79


4
Anatoliy Rybakov
RUS
14:06.90


5
Aleksey Reunkov
RUS
14:07.45


6
Stepan Kiselyov
RUS
14:08.43


7
Fiodor Shutov
RUS
14:10.35


8
Andrey Khramov
RUS
14:11.75


9
Ivan Petrochenkov
RUS
14:16.74


10
Vasili Glukhov
RUS
14:19.62


Long jump
1
Ruslan Gataullin
RUS
7.85


2
Aleksandr Petrov
RUS
7.76


3
Vladimir Yashin
RUS
7.63


4
Dmitriy Bobkov
RUS
7.60


5
Viktor Sirotkin
RUS
7.60


6
Eduard Lukashevich
RUS
7.54


7
Aleksandr Menkov
RUS
7.54


8
Stanislav Ionov
RUS
7.40


Triple jump
1
Igor Spasovkhodskiy
RUS
16.87


2
Klim Vorobiov
RUS
16.76


3
Evgeniy Plotnir
RUS
16.73


4
Aleksandr Petrenko
RUS
16.33


5
Viktor Guschinski
RUS
16.27


6
Lukman Adams
RUS
16.22


7
Taras Moiseyenko
RUS
16.15


8
Vladimir Chicherov
RUS
15.88


9
Maksim Shakko
RUS
15.79


10
Artem Grachev
RUS
15.73


11
Yuri Zhuravliov
RUS
15.71


High jump
1
Ivan Ukhov
RUS
2.37


2
Aleksandr Shustov
RUS
2.30


3
Aleksei Dmitrik
RUS
2.27


4
Andrei Tereshin
RUS
2.27


5
Stanislav Maliarenko
RUS
2.24


6
Viacheslav Voronin
RUS
2.24


7
Ilia Krivetski
RUS
2.21


8
Mikhail Tsvetkov
RUS
2.21


9
Yevgeni Shishakov
RUS
2.21


10
Ivan Ilichev
RUS
2.18


10
Ivan Sorokin
RUS
2.18


12
Fedor Getov
RUS
2.18


Pole vault
1
Pavel Gerasimov
RUS
5.75


2
Dmitriy Starodubtsev
RUS
5.70


3
Viktor Chistyakov
RUS
5.60


4
Sergei Kucherianu
RUS
5.50


4
Igor Pavlov
RUS
5.50


6
Nikolai Lavrinenko
RUS
5.50


7
Pavel Prokopenko
RUS
5.50


8
Igor Alekseyev
RUS
5.40


8
Artiom Buria
RUS
5.40


10
Aleksey Kovalchuk
RUS
5.40


11
Anatoliy Bednyuk
RUS
5.40


12
Nikolai Ostapenko
RUS
5.40


13
Mikhail Golovtsov
RUS
5.30


14
Aleksandr Gripich
RUS
5.30


15
Yevgeni Mikhailichenko
RUS
5.30


16
Konstantin Kostiuchenko
RUS
5.10


Shot put
1
Pavel Sofyin
RUS
19.79


2
Anton Liuboslavskiy
RUS
19.59


3
Maksim Sidorov
RUS
19.56


4
Yegor Malinkin
RUS
19.00


5
Aleksandr Lobynia
RUS
18.72


6
Yevgeni Plakhin
RUS
18.64


7
Oleg Korotkov
RUS
18.44


8
Soslan Tsyrikhov
RUS
18.33


9
Aleksandr Grekov
RUS
18.13


10
Aleksandr Bulanov
RUS
18.02


11
Lenar Ganeiev
RUS
17.03


60m
1
Natalia Murinovich
RUS
7:19


2
Yevgenia Poliakova
RUS
7:19


2
Anna Geflikh
RUS
7:19


4
Ekaterina Butusova
RUS
7:24


5
Maria Bolikova
RUS
7:25


6
Svetlana Nabokina
RUS
7:35


200m
1
Anna Geflikh
RUS
23:24


2
Natalia Murinovich
RUS
23:42


3
Aleksandra Fedoriva-Shpaer
RUS
23:48


4
Olga Zaitseva
RUS
23:50


5
Yekaterina Tatarintseva
RUS
23:80


6
Yelena Novikova
RUS
24:17


400m
1
Antonina Krivoshapka
RUS
50.55


2
Darya Safonova
RUS
52.05


3
Tatyana Veshkurova
RUS
52.27


4
Yelena Voynova
RUS
52.37


5
Natalia Antiukh
RUS
52.50


6
Anna Sedova
RUS
52.55


60m Hurdles
1
Yuliya Kondakova
RUS
8:05


2
Anastasiya Solovyova
RUS
8:06


3
Aleksandra Antonova
RUS
8:06


4
Irina Shevchenko
RUS
8:12


5
Tatyana Pavliy
RUS
8:15


6
Tatyana Filatova
RUS
8:17


800m
1
Maria Farnosova (Savinova)
RUS
1:59.45


2
Oksana Zbrozhek
RUS
2:00.04


3
Irina Maracheva
RUS
2:00.55


4
Tatyana Paliyenko
RUS
2:02.37


5
Yuliya Stepanova (Rusanova)
RUS
2:05.40


1500m
1
Anna Alminova
RUS
4:02.32


2
Oksana Zbrozhek
RUS
4:03.86


3
Yevgeniya Zolotova
RUS
4:06.66


4
Olesia Syrieva
RUS
4:10.90


5
Anastasiya Fesenko
RUS
4:12.09


6
Yekaterina Martynova
RUS
4:12.90


7
Yelena Kanales
RUS
4:13.39


8
Svetlana Sidunova
RUS
4:13.75


9
Yuliya Zaripova
RUS
4:16.39


10
Vera Tarasova-Leonova
RUS
4:17.70


3000m
1
Yuliya Zaripova
RUS
8:54.50


2
Yelena Orlova
RUS
8:54.57


3
Olesia Syrieva
RUS
8:55.03


4
Maria Konovalova
RUS
8:59.01


5
Natalya Popkova
RUS
8:59.41


6
Galina Maksimova
RUS
9:00.36


7
Rashida Safina
RUS
9:05.99


8
Oksana Beliakova
RUS
9:07.71


9
Natalia Panteleeva
RUS
9:08.23


10
Marina Ivanova
RUS
9:09.87


11
Irina Dmitriyeva
RUS
9:20.65


12
Olga Derevieva
RUS
9:47.45


5000m
1
Natalia Medvedeva
RUS
15:39.02


2
Oksana Beliakova
RUS
15:51.00


3
Rashida Safina
RUS
15:53.47


4
Galina Yegorova
RUS
16:00.66


5
Galina Maksimova
RUS
16:09.11


6
Galina Aleksandrova
RUS
16:26.01


7
Natalya Novichkova
RUS
16:26.16


8
Svetlana Starikova
RUS
16:29.00


9
Natalya Vlasova
RUS
16:30.17


10
Natalia Tikhonova (Starkova)
RUS
16:32.93


Long jump
1
Olga Kucherenko
RUS
6.72


2
Tatyana Voykina
RUS
6.70


3
Yelena Sokolova
RUS
6.69


4
Marina Pankova
RUS
6.51


5
Olga Balaieva
RUS
6.49


6
Irina Ilyina-Kryachkova
RUS
6.38


7
Tatiana Ter-Mesrobian
RUS
6.38


8
Yulia Ignatkina
RUS
6.36


9
Lyudmila Kolchanova
RUS
6.34


10
Natalya Voronova
RUS
6.33


11
Darya Klishina
RUS
6.16


12
Yekaterina Voloshina (Malysheva)
RUS
6.13


Triple jump
1
Anastasiya Potapova
RUS
14.27


2
Anna Krylova
RUS
14.14


3
Natalya Kutyakova
RUS
14.10


4
Nadezhda Alyokhina
RUS
13.87


5
Yekaterina Kaiukova
RUS
13.74


6
Svetlana Semenova
RUS
13.54


7
Tatiana Titova
RUS
13.54


High jump
1
Viktoriya Klyugina
RUS
1.94


2
Svetlana Shkolina
RUS
1.92


2
Irina Gordeeva
RUS
1.92


4
Yekaterina Bolshakova
RUS
1.80


5
Tatyana Odineva (Mnatsakanova)
RUS
1.80


6
Yuliya Babayeva
RUS
1.80


Pole vault
1
Yulia Golubchikova
RUS
4.60


2
Aleksandra Kiryashova
RUS
4.50


3
Anastasiya Savchenko
RUS
4.30


4
Anastasia Shvedova
RUS
4.20


5
Yana Skorik
RUS
3.80


6
Anna Zhidkova
RUS
3.80


Shot put
1
Anna Avdeieva
RUS
18.74


2
Anna Omarova
RUS
18.24


3
Irina Tarasova
RUS
17.61


4
Oksana Chibisova
RUS
16.87


5
Yevgeniya Solovyova
RUS
16.03


6
Lyudmila Morunova
RUS
15.66