Men
Women
100m
1
Roman Smirnov
RUS
10.48


2
Mikhail Idrisov
RUS
10.54


3
Aleksandr Volkov
RUS
10.55


4
Mikhail Yegorychev
RUS
10.59


5
Aleksey Pushkaryov
RUS
10.68


6
Maksim Mokrousov
RUS
10.78


7
Valentin Morozov
RUS
10.84


200m
1
Ivan Teplykh
RUS
20:96


2
Konstantin Petryashov
RUS
21:08


3
Ramis Abdulkaderov
RUS
21:22


4
Dmitriy Falev
RUS
21:23


5
Igor Shevtsov
RUS
21:67


6
Maksim Mokrousov
RUS
21:95


400m
1
Dmitriy Buryak
RUS
46.54


2
Pavel Trenikhin
RUS
47.27


3
Yaroslav Kholopov
RUS
47.38


4
Maksim Babarykin
RUS
47.62


5
Aleksandr Sigalovskiy
RUS
47.71


110m Hurdles
1
Dmitri Prokofiev
RUS
14.01


2
Sergei Molchanov
RUS
14.10


3
Iakov Petrov
RUS
14.12


400m Hurdles
1
Vladimir Antmanis
RUS
49.94


2
Aleksandr Mishanin
RUS
50.57


3
Vladimir Guziy
RUS
50.66


4
Vasiliy Nuzhdin
RUS
51.84


800m
1
Yuri Koldin
RUS
1:47.31


2
Ivan Nesterov
RUS
1:47.64


3
Dmitri Bogdanov
RUS
1:47.65


4
Yevgeniy Sharmin
RUS
1:48.49


1500m
1
Andrei Osipov
RUS
3:41.80


2
Viacheslav Sokolov
RUS
3:41.90


3
Valentin Smirnov
RUS
3:41.91


4
Dmitri Nizelski
RUS
3:43.19


5000m
1
Aleksandr Orlov
RUS
13:44.72


2
Dmitriy Safronov
RUS
13:50.02


3
Andrey Safronov
RUS
13:50.96


4
Aleksei Aleksandrov
RUS
13:51.62


5
Andrei Karpin
RUS
13:53.16


3000m Steeplechase
1
Egor Nikolaev
RUS
8:49.22


2
Pavel Ogloblev
RUS
8:50.88


Long jump
1
Denis Siniavski
RUS
7.76


High jump
1
Aleksandr Shustov
RUS
2.30


2
Ivan Ilichev
RUS
2.24


Pole vault
1
Nikolai Lavrinenko
RUS
5.60


2
Artiom Buria
RUS
5.40


Shot put
1
Anton Liuboslavskiy
RUS
20.08


Discus throw
1
Stanislav Alekseyev
RUS
59.02


Hummer throw
1
Igor Vinichenko
RUS
78.19


2
Aleksei Korolev
RUS
70.89


3
Yevgeni Aidamirov
RUS
68.47


Javelin throw
1
Sergey Mayboroda
RUS
66.74


100m
1
Svetlana Nabokina
RUS
11.41


200m
1
Anastasiya Kapachinskaya
RUS
22:92


2
Tatyana Veshkurova
RUS
23:67


3
Yelena Migunova
RUS
23:79


4
Yelena Cherniaieva
RUS
23:87


5
Yekaterina Kondratieva
RUS
24:06


6
Yuliya Glibko
RUS
24:10


400m
1
Tatyana Veshkurova
RUS
51.84


2
Yelena Migunova
RUS
52.21


3
Olga Perviakova
RUS
53.68


4
Diana Potapova
RUS
53.95


100m Hurdles
1
Aleksandra Antonova
RUS
13:17


2
Yekaterina Shtepa
RUS
13:18


3
Marina Andriukhina
RUS
13:26


400m Hurdles
1
Natalia Antiukh
RUS
54.19


2
Yelena Churakova
RUS
55.62


3
Natalia Ivanova
RUS
55.74


4
Anastasia Ott
RUS
56.10


800m
1
Yevgeniya Zolotova
RUS
2:00.04


2
Tatiana Andrianova
RUS
2:00.58


3
Tatyana Paliyenko
RUS
2:01.55


4
Yekaterina Zavyalova
RUS
2:02.11


5
Maria Zhuravleva (Shapaeva)
RUS
2:02.51


6
Yelena Fesenko
RUS
2:02.60


1500m
1
Yevgeniya Zolotova
RUS
4:09.45


2
Yekaterina Martynova
RUS
4:10.57


3
Olga Golovkina
RUS
4:12.47


4
Vera Tarasova-Leonova
RUS
4:12.56


5
Yekaterina Volkova
RUS
4:13.19


6
Maria Zhuravleva (Shapaeva)
RUS
4:15.05


5000m
1
Maria Konovalova
RUS
15:13.85


2
Yelena Sokolova
RUS
15:33.66


2
Aliona Samokhvalova
RUS
15:38.33


4
Vera Tarasova-Leonova
RUS
15:51.60


5
Olga Romanova
RUS
15:57.88


6
Liana Gabdullina
RUS
16:07.31


7
Lyubov Pulyayeva
RUS
16:34.40


3000m Steeplechase
1
Olga Gorshkova
RUS
9:58.06


3
Yekaterina Shkodrina
RUS
10:11.30


Triple jump
1
Yekaterina Kaiukova
RUS
14.31


Pole vault
1
Aleksandra Kiryashova
RUS
4.65


2
Yulia Golubchikova
RUS
4.60


3
Anastasiya Savchenko
RUS
4.20


Shot put
1
Oksana Chibisova
RUS
16.27


Discus throw
1
Olesya Korotkova
RUS
59.58


2
Olga Olshevskaia
RUS
58.31


Hummer throw
1
Tatyana Beloborodova (Lysenko)
RUS
74.19


2
Oksana Kondratyeva
RUS
62.58


3
Aleksandra Luscheko
RUS
61.03


Javelin throw
1
Maria Abakumova
RUS
64.67


2
Oksana Gromova
RUS
55.87


3
Tatiana Fedotova
RUS
50.08