Men
Women
110m Hurdles
3
Konstantin Shabanov
RUS
13.69
3.1

4
Aidar Giliazov
RUS
13.75
3.1

5
Dmitri Prokofiev
RUS
13.91
3.1

6
Iakov Petrov
RUS
13.94
3.1

800m
1
Yuri Borzakovski
RUS
1:45.17


5
Viacheslav Sokolov
RUS
1:47.52


6
Ivan Nesterov
RUS
1:47.52


7
Yuri Koldin
RUS
1:47.88


8
Aleksandr Dubrovin
RUS
1:48.23


11
Yevgeniy Sharmin
RUS
1:50.81


1500m
1
Ivan Tukhtachev
RUS
3:44.00


3000m
1
Andrei Farnosov
RUS
8:01.20


2
Sergei Saiapin
RUS
8:04.82


3
Stanislav Anischenko
RUS
8:05.95


4
Sergei Reunkov
RUS
8:06.48


5
Aleksey Chistov
RUS
8:07.28


3000m Steeplechase
1
Ildar Minshin
RUS
8:24.55


6
Andrei Olshanski
RUS
8:37.46


7
Pavel Ogloblev
RUS
8:51.89


Triple jump
2
Aleksey Fedorov
RUS
16.92


4
Lukman Adams
RUS
16.72


5
Igor Spasovkhodskiy
RUS
16.64


6
Ilya Yefremov
RUS
16.46


7
Aleksandr Sergeiev
RUS
16.29


High jump
1
Aleksei Dmitrik
RUS
2.28


2
Ivan Ukhov
RUS
2.25


3
Sergey Mudrov
RUS
2.25


4
Eduard Malchenko
RUS
2.20


Pole vault
1
Dmitriy Starodubtsev
RUS
5.60


2
Ivan Gertleyn
RUS
5.50


Hummer throw
3
Aleksei Zagorny
RUS
75.77


4
Igor Vinichenko
RUS
75.65


6
Kirill Ikonnikov
RUS
74.91


7
Dmitri Velikopolski
RUS
73.44


8
Anatoli Pozdniakov
RUS
73.42


10
Yevgeni Aidamirov
RUS
67.61


100m
4
Alyona Tamkova
RUS
11.81


5
Yekaterina Renzhina
RUS
11.99


200m
1
Aleksandra Fedoriva-Shpaer
RUS
22:60


2
Yuliya Gushchina
RUS
22:80


3
Yekaterina Vukolova
RUS
22:89


4
Kseniya Ryzhova
RUS
22:91


7
Lyudmila Litvinova
RUS
23:29


400m
1
Anastasiya Kapachinskaya
RUS
50.16


2
Antonina Krivoshapka
RUS
50.56


3
Tatiana Firova
RUS
50.79


5
Kseniya Zadorina
RUS
50.87


7
Natalya Nazarova
RUS
51.32


800m
1
Yelena Kotulskaya
RUS
1:59.67


3
Oksana Zbrozhek
RUS
2:00.01


4
Tatiana Andrianova
RUS
2:00.74


5
Olga Soldatova
RUS
2:01.32


6
Anastasiya Volodkina (Vosmerikova)
RUS
2:01.55


7
Svetlana Kliuka
RUS
2:02.04


8
Yelena Fesenko
RUS
2:03.45


1500m
3
Natalya Popkova
RUS
4:09.98


4
Anna Balakshina
RUS
4:11.13


5
Yekaterina Martynova
RUS
4:12.27


6
Olesya Chumakova-Mikheyeva
RUS
4:13.23


Long jump
5
Olga Balaieva
RUS
6.47


7
Irina Meleshina (Simagina)
RUS
6.17


High jump
1
Irina Gordeeva
RUS
1.92


2
Svetlana Shkolina
RUS
1.92


4
Viktoriya Klyugina
RUS
1.85


Shot put
2
Olga Ivanova
RUS
19.18


3
Irina Tarasova
RUS
17.98


5
Yevgeniya Kolodko
RUS
16.37


7
Oksana Chibisova
RUS
15.99


8
Yekaterina Kuznetsova (Zyuganova)
RUS
15.24


Hummer throw
1
Tatyana Beloborodova (Lysenko)
RUS
73.89


4
Oksana Kondratyeva
RUS
67.75


7
Mariya Bespalova
RUS
64.60


8
Anna Bulgakova
RUS
63.00