Men
Women
60m
4
Aleksandr Brednev
RUS
6.67


5
Aleksandr Shpayer
RUS
6.69


6
Mikhail Yegorychev
RUS
6.75


Final 2
1
Aleksandr Vashurkin
RUS
6.74


400m
Final A
1
Dmitriy Buryak
RUS
46.91


3
Konstantin Sverkach
RUS
47.21


4
Semyon Golubev
RUS
47.80


Final B
2
Sergey Petukhov
RUS
47.01


3
Pavel Trenikhin
RUS
47.02


4
Denis Alekseyev
RUS
47.02


600m
Final A
4
Ivan Tukhtachev
RUS
1:16.80


Final B
1
Stepan Poistogov
RUS
1:17.59


2
Yevgeniy Sharmin
RUS
1:18.02


60m Hurdles
2
Konstantin Shabanov
RUS
7.68


3
Aleksei Dremin
RUS
7.69


1500m
1
Aleksey Konovalov
RUS
3:40.97


2
Viacheslav Sokolov
RUS
3:41.49


3
Aleksey Farnosov
RUS
3:41.69


4
Aleksei Popov
RUS
3:42.18


5
Ildar Minshin
RUS
3:42.46


6
Dmitriy Gavrilov
RUS
3:43.49


7
Dmitri Nizelski
RUS
3:44.05


8
Nikolay Chavkin
RUS
3:45.16


9
Oleg Grogoryev
RUS
3:47.21


Long jump
1
Aleksandr Menkov
RUS
8.01


2
Pavel Shalin
RUS
7.96


5
Aleksandr Petrov
RUS
7.69


6
Sergey Nikolayev
RUS
7.68


High jump
1
Ivan Ukhov
RUS
2.34


2
Aleksandr Shustov
RUS
2.31


4
Andrei Silnov
RUS
2.28


5
Eduard Malchenko
RUS
2.24


8
Yevgeni Shishakov
RUS
2.24


Shot put
1
Maksim Sidorov
RUS
20.56


2
Ivan Yushkov
RUS
20.15


3
Aleksandr Lobynia
RUS
19.76


4
Valeriy Kokoyev
RUS
19.69


5
Soslan Tsyrikhov
RUS
18.36


6
Konstantin Lyadusov
RUS
18.06


7
Denis Kurtsev
RUS
15.72


60m
3
Natalia Murinovich
RUS
7.35


4
Maria Bolikova
RUS
7.36


Final 2
1
Olga Teryokhina
RUS
7.59


400m
Final A
1
Antonina Krivoshapka
RUS
51.98


3
Kseniya Zadorina
RUS
52.35


4
Kseniya Ryzhova
RUS
52.74


Final B
1
Olga Topilskaya
RUS
53.15


3
Mariya Lebedeva
RUS
53.67


4
Irina Koleshichenko (Davydova)
RUS
53.92


600m
1
Yuliya Stepanova (Rusanova)
RUS
1:24.02


2
Maria Farnosova (Savinova)
RUS
1:26.23


3
Yelena Kotulskaya
RUS
1:26.38


60m Hurdles
2
Aleksandra Antonova
RUS
8.00


3
Anastasiya Solovyova
RUS
8.06


5
Yekaterina Galitskaia
RUS
8.13


1000m
Final A
1
Yevgeniya Zinurova
RUS
2:36.32


2
Olesia Syrieva
RUS
2:37.07


3
Anastasiya Volodkina (Vosmerikova)
RUS
2:38.27


5
Yevgeniya Zolotova
RUS
2:39.26


6
Anna Luchkina
RUS
2:39.35


9
Olga Soldatova
RUS
2:41.57


Final B
1
Yelena Arzhakova
RUS
2:35.21


3
Tatyana Paliyenko
RUS
2:37.63


4
Yekaterina Martynova
RUS
2:37.66


5
Aleksandra Bulanova
RUS
2:38.25


6
Yuliya Tutayeva
RUS
2:40.53


7
Yekaterina Kupina
RUS
2:42.42


Long jump
1
Darya Klishina
RUS
6.82


2
Anna Klyashtornaya
RUS
6.75


3
Yuliya Pidluzhnaya
RUS
6.70


4
Yelena Sokolova
RUS
6.55


7
Lyudmila Kolchanova
RUS
6.36


Pole vault
1
Yelena Isinbayeva
RUS
4.81


2
Svetlana Feofanova
RUS
4.56


3
Aleksandra Kiryashova
RUS
4.56


6
Yulia Golubchikova
RUS
4.46


8
Anastasiya Savchenko
RUS
4.16


8
Lyudmila Yeremina
RUS
4.16


Shot put
1
Irina Tarasova
RUS
18.04


2
Yevgeniya Kolodko
RUS
17.02


3
Vera Kunova
RUS
16.71


4
Yevgeniya Solovyova
RUS
16.20


5
Lyudmila Morunova
RUS
15.66


6
Irina Kirichenko
RUS
15.26


7
Anastasiya Podolskaya (Bessoltseva)
RUS
15.02