Men
Women
60m
1
Pavel Bichigov
RUS
6.82


60m Hurdles
1
Vladimir Zhukov
RUS
7.89


2
Iakov Petrov
RUS
8.10


Final HC
1
Igor Peremota
RUS
7.77


800m
1
Stepan Poistogov
RUS
1:51.5


1500m
1
Anton Usoltsev
RUS
3:46.3


2
Sergey Usoltsev
RUS
3:46.6


3
Denis Danilin
RUS
3:48.2


4
Aleksey Farnosov
RUS
3:49.3


3000m
1
Anton Usoltsev
RUS
8:19.5


3000m Steeplechase
1
Vitali Neviantsev
RUS
8:36.8


Long jump
1
Yegor Archibasov
RUS
7.85


Pole vault
1
Dmitriy Starodubtsev
RUS
5.40


Heptathlon
1
Kirill Garifulin
RUS
5268


60m
1
Yelena Mironova
RUS
7.35


2
Marina Tuktamysheva
RUS
7.58


3
Anna Babicheva
RUS
7.62


200m
1
Yelena Mironova
RUS
23.81


2
Darya Safonova
RUS
24.25


400m
1
Olesia Krasnomovets
RUS
52.96


2
Darya Safonova
RUS
53.52


3
Yekaterina Shestakova
RUS
53.90


4
Polina Deriglazova
RUS
53.92


5
Maria Farnosova (Savinova)
RUS
53.94


6
Yelena Churakova
RUS
55.50


7
Anastasiya Grigoryeva
RUS
55.56


800m
1
Anna Armenshina
RUS
2:08.9


2
Lyubov Zorina
RUS
2:09.0


3
Tatyana Myazina
RUS
2:09.7


4
Oksana Korzhik
RUS
2:09.7


1500m
1
Yuliya Vasilyeva
RUS
4:24.1


3000m
1
Yuliya Vasilyeva
RUS
9:31.5


3000m Steeplechase
1
Yelena Mishurova
RUS
10:18.8


Long jump
1
Yuliya Pidluzhnaya
RUS
6.65


2
Natalya Chashchukhina
RUS
6.00


High jump
1
Yelena Permyakova
RUS
1.80



Men U23
Women U23
60m Hurdles
1
Aleksei Dremin
RUS
7.75


3000m Steeplechase
1
Yevgeniy Cherepanov
RUS
9:01.9


Long jump
1
Sergey Laptev
RUS
7.71


2
Yan Chaginov
RUS
7.63


3
Kirill Chudinov
RUS
7.60


Triple jump
1
Sergey Laptev
RUS
15.52


High jump
1
Mikhail Kuklin
RUS
2.15


2
Lev Missirov
RUS
2.15


Pole vault
1
Mikhail Gelmanov
RUS
5.20


Heptathlon
1
Evgeniy Teptin
RUS
5483


1
Dmitriy Zikeyev
RUS
5387


60m
1
Maria Serkova
RUS
7.41


60m Hurdles
1
Anna Rot
RUS
8.37


800m
1
Yekaterina Zavyalova
RUS
2:06.0


2
Olga Lvova
RUS
2:07.0


3
Tatyana Vatolina
RUS
2:07.5


4
Yevgeniya Subbotina
RUS
2:09.1


1500m
1
Tatyana Vatolina
RUS
4:18.7


2
Yekaterina Zavyalova
RUS
4:21.4


3000m Steeplechase
1
Olga Kiryakova
RUS
10:04.2


2
Anastasiya Mikhaylova
RUS
10:36.1


Long jump
1
Marina Ishmuratova
RUS
6.15


2
Olesya Kabardina
RUS
5.98


Triple jump
1
Olesya Kabardina
RUS
12.65


Pole vault
1
Yekaterina Kazeka
RUS
4.10


Pentathlon
1
Svetlana Nedopasova
RUS
3987



Juniors
Junior Women
Pole vault
1
Vitaliy Podgorbunskikh
RUS
5.10


2
Vladimir Kalmykov
RUS
5.00


Pole vault
1
Darya Bobkova
RUS
3.90



Girls
Pole vault
1
Valeriya Novikova
RUS
3.70