Men
Women
60m
1
Yevgeniy Ustavshchikov
RUS
6.75


2
Konstantin Petryashov
RUS
6.78


300m
1
Konstantin Petryashov
RUS
33.42


2
Aleksey Kenig
RUS
33.66


3
Roman Smirnov
RUS
33.83


500m
1
Pavel Trenikhin
RUS
1:01.70


2
Yuri Borzakovski
RUS
1:01.81


3
Sergei Petukhov
RUS
1:01.81


4
Semyon Golubev
RUS
1:03.68


60m Hurdles
1
Konstantin Shabanov
RUS
7.76


2
Yevgeni Borisov
RUS
7.79


3
Igor Peremota
RUS
7.80


4
Vladimir Zhukov
RUS
8.09


1000m
1
Yuri Koldin
RUS
2:23.25


2
Ivan Nesterov
RUS
2:23.45


3
Stepan Poistogov
RUS
2:23.76


4
Artyom Semushin
RUS
2:23.93


5
Dmitriy Balashov
RUS
2:24.63


6
Anton Pinkus
RUS
2:25.00


3000m
1
Boris Zakharov
RUS
7:58.77


2
Andrey Minzhulin
RUS
8:03.75


5
Andrey Safronov
RUS
8:10.71


6
Maksim Karamashev
RUS
8:11.06


7
Vladimir Nikitin
RUS
8:12.31


8
Sergey Nurgaliyev
RUS
8:15.86


9
Azamat Kazbulatov
RUS
8:18.52


10
Andrei Rukavtsov
RUS
8:19.49


High jump
1
Aleksandr Shustov
RUS
2.30


2
Andrey Patrakov
RUS
2.24


3
Sergey Mudrov
RUS
2.24


4
Semyon Pozdnyakov
RUS
2.20


5
Vadim Vrublevskiy
RUS
2.20


6
Arseniy Rasov
RUS
2.15


7
Mikhail Andreyev
RUS
2.15


8
Roman Yevgeniev
RUS
2.10


9
Ivan Ilichev
RUS
2.10


9
Yevgeni Shishakov
RUS
2.10


11
Mikhail Kuklin
RUS
2.10


60m
1
Nadezhda Paleeva
RUS
7.33


2
Natalia Murinovich
RUS
7.33


3
Yekaterina Filatova
RUS
7.38


4
Yelena Mironova
RUS
7.41


5
Yevgenia Poliakova
RUS
7.42


6
Olga Belkina (Kharitonova)
RUS
7.47


7
Svetlana Skorykh
RUS
7.63


300m
1
Kseniya Aksyonova
RUS
36.94


2
Aleksandra Fedoriva-Shpaer
RUS
37.43


3
Yuliya Gushchina
RUS
37.61


4
Olesia Krasnomovets
RUS
38.14


5
Yekaterina Smirnova
RUS
38.14


6
Yekaterina Shestakova
RUS
38.32


7
Alyona Tamkova
RUS
38.64


8
Yelena Mironova
RUS
38.82


500m
1
Natalya Nazarova
RUS
1:10.92


2
Polina Deriglazova
RUS
1:11.13


3
Yekaterina Shestakova
RUS
1:11.78


4
Anastasia Ott
RUS
1:11.92


5
Aleksandra Bulanova
RUS
1:12.09


6
Nadezhda Viderker
RUS
1:12.31


7
Polina Fominykh
RUS
1:12.92


8
Natalya Danilova
RUS
1:13.04


9
Yevgeniya Subbotina
RUS
1:13.56


60m Hurdles
1
Tatyana Dektyaryova
RUS
8.16


2
Nina Morozova
RUS
8.41


3
Anna Rot
RUS
8.45


1000m
1
Yuliya Tutayeva
RUS
2:43.25


2
Maria Farnosova (Savinova)
RUS
2:43.40


3
Yekaterina Zavyalova (Poistogova)
RUS
2:43.86


2000m
1
Yevgeniya Zolotova
RUS
5:49.30


2
Oksana Suntsova
RUS
5:52.86


3
Yelena Orlova
RUS
5:55.82


4
Svetlana Karamasheva (Podosenova)
RUS
5:56.60


5
Anna Luchkina
RUS
5:56.94


6
Anna Luchkina
RUS
5:58.95


7
Olesya Chumakova-Mikheyeva
RUS
5:59.09


8
Natalya Gorchakova
RUS
5:59.39


9
Yuliya Vasilyeva
RUS
5:59.43


11
Anna Vatolina
RUS
6:03.69