Men
Women
60m
1
Pavel Karavayev
RUS
6.77


Final HC
1
Mikhail Idrisov
RUS
6.81


2
Aleksandr Brednev
RUS
6.83


200m
1
Roman Smirnov
RUS
21.29


Final HC
1
Denis Alekseyev
RUS
21.39


400m
1
Roman Smirnov
RUS
47.67


2
Maksim Yeremin
RUS
47.88


3
Yevgeniy Polyanitsa
RUS
47.91


4
Roman Drugov
RUS
47.92


5
Vladimir Antmanis
RUS
47.95


Final HC
1
Valentin Krugliakov
RUS
47.06


2
Sergei Petukhov
RUS
47.31


3
Dmitriy Buryak
RUS
47.46


4
Konstantin Petryashov
RUS
47.55


5
Aleksey Kenig
RUS
47.56


6
Vladislav Frolov
RUS
47.76


7
Yaroslav Kholopov
RUS
47.77


60m Hurdles
1
Filipp Shabanov
RUS
8.08


800m
1
Stepan Poistogov
RUS
1:49.16


2
Viacheslav Sokolov
RUS
1:49.43


3
Yuri Koldin
RUS
1:50.38


4
Aleksandr Skotnikov
RUS
1:51.29


Final HC
1
Ivan Nesterov
RUS
1:49.32


2
Yevgeniy Sharmin
RUS
1:49.68


3
Vladimir Obnoson
RUS
1:50.23


4
Dmitriy Bukreyev
RUS
1:50.54


5
Aleksandr Yatsenko
RUS
1:50.66


6
Roman Maleyev
RUS
1:51.19


1500m
1
Viacheslav Sokolov
RUS
3:48.71


2
Oleg Grogoryev
RUS
3:49.21


Final HC
1
Denis Vasilyev
RUS
3:49.03


2
Yuri Kovalev
RUS
3:49.37


3000m
1
Ilgizar Safiullin
RUS
8:08.48


2
Mark Tolstikhin
RUS
8:08.97


3
Oleg Grogoryev
RUS
8:09.02


4
Dmitriy Semyonov
RUS
8:16.72


5
Viacheslav Shabunin
RUS
8:17.63


6
Anatoliy Mukhin
RUS
8:19.62


2000m Steeplechase
1
Ildar Minshin
RUS
5:26.21


2
Aleksandr Pavelyev
RUS
5:27.39


3
Andrey Kulikov
RUS
5:45.37


Final HC
1
Yuri Kovalev
RUS
5:27.03


2
Maksim Karamashev
RUS
5:36.02


Long jump
1
Sergey Nikolayev
RUS
7.86


2
Stanislav Ionov
RUS
7.74


3
Aleksandr Zolotoglavy
RUS
7.58


Triple jump
1
Lukman Adams
RUS
16.72


2
Vladimir Chicherov
RUS
16.40


3
Igor Spasovkhodskiy
RUS
16.26


4
Timur Minusov
RUS
16.18


5
Dmitriy Kolosov
RUS
16.13


6
Evgeniy Plotnir
RUS
16.05


7
Aleksandr Petrenko
RUS
15.82


8
Anton Boltenkov
RUS
15.77


9
Eduard Malchenko
RUS
15.30


10
Aleksandr Sergeiev
RUS
15.28


Final HC
1
Yegor Filippov
RUS
15.39


High jump
1
Sergey Mudrov
RUS
2.24


2
Ivan Ilichev
RUS
2.21


3
Yaroslav Rybakov
RUS
2.18


4
Leonid Biryukov
RUS
2.15


5
Viktor Brumel
RUS
2.15


6
Lev Missirov
RUS
2.15


Final HC
1
Yevgeni Shishakov
RUS
2.18


2
Dmitriy Lisenov
RUS
2.15


Pole vault
1
Igor Pavlov
RUS
5.50


2
Dmitriy Zhelyabin
RUS
5.40


3
Nikolai Lavrinenko
RUS
5.40


4
Pavel Burlachenko
RUS
5.20


5
Viktor Chistyakov
RUS
5.20


5
Richard Lysov
RUS
5.20


7
Gayk Kazaryan
RUS
5.00


Shot put
1
Denis Kurtsev
RUS
19.41


2
Valeriy Kokoyev
RUS
19.39


3
Aleksandr Lobynia
RUS
18.99


4
Pavel Sofyin
RUS
18.44


5
Maksim Afonin
RUS
18.16


6
Ilia Kuznetsov
RUS
17.24


Final HC
1
Anton Liuboslavskiy
RUS
19.06


2
Nikita Lyuboslavskiy
RUS
17.09


60m
1
Natalia Murinovich
RUS
7.31


2
Yevgenia Poliakova
RUS
7.34


3
Viktoriya Yarushkina
RUS
7.36


4
Anastasiya Fedyayeva
RUS
7.54


5
Olga Teryokhina
RUS
7.57


6
Marina Panteleyeva
RUS
7.60


Final HC
1
Yekaterina Filatova
RUS
7.35


2
Yulia Katsura
RUS
7.37


200m
1
Yekaterina Vukolova
RUS
23.42


2
Yekaterina Smirnova
RUS
23.43


3
Yekaterina Kuzina
RUS
23.98


4
Marina Panteleyeva
RUS
24.40


5
Yevgeniya Subbotina
RUS
24.43


400m
1
Marina Karnauchshenko
RUS
52.46


2
Irina Koleshichenko (Davydova)
RUS
52.48


3
Aleksandra Bulanova
RUS
52.96


4
Natalya Nazarova
RUS
53.31


5
Lyudmila Mochalina
RUS
54.07


6
Yevgeniya Subbotina
RUS
54.29


7
Yekaterina Smirnova
RUS
54.39


8
Yekaterina Vukolova
RUS
54.42


9
Olga Soldatova
RUS
54.77


10
Alyona Glazkova
RUS
55.10


Final HC
1
Kseniya Aksyonova
RUS
52.26


2
Tatiana Firova
RUS
52.28


3
Yuliya Gushchina
RUS
52.50


4
Yekaterina Shestakova
RUS
53.68


5
Tatyana Veshkurova
RUS
53.70


6
Oksana Dyomina
RUS
53.92


7
Kseniya Prytkova
RUS
53.93


8
Alyona Tamkova
RUS
55.10


9
Lyubov Semyonova
RUS
55.18


60m Hurdles
1
Aleksandra Antonova
RUS
8.38


Final HC
1
Yekaterina Galitskaia
RUS
8.11


2
Nina Morozova
RUS
8.31


3
Anastasiya Stikacheva
RUS
8.37


4
Yekaterina Gubina
RUS
8.38


800m
1
Yelena Kotulskaya
RUS
1:59.80


2
Alyona Glazkova
RUS
2:02.83


3
Olga Soldatova
RUS
2:03.89


4
Anna Luchkina
RUS
2:04.00


5
Ayvika Malanova
RUS
2:04.91


6
Anna Shchagina
RUS
2:06.52


7
Viktoriya Kozmenko
RUS
2:07.91


8
Vera Rudakova
RUS
2:08.46


9
Natalya Skvorchevskaya
RUS
2:09.22


10
Yelena Murashova
RUS
2:09.55


Final HC
1
Yekaterina Zavyalova (Poistogova)
RUS
2:01.57


2
Oksana Dyomina
RUS
2:02.94


3
Polina Dontsova
RUS
2:05.45


4
Valeriya Kuznetsova
RUS
2:07.29


1500m
1
Kristina Ugarova (Khaleeva)
RUS
4:09.46


2
Yelena Arzhakova
RUS
4:09.72


3
Yelena Soboleva
RUS
4:12.74


4
Anna Shchagina
RUS
4:15.87


5
Anna Luchkina
RUS
4:15.91


6
Olga Golovkina
RUS
4:17.26


Final HC
1
Svetlana Karamasheva (Podosenova)
RUS
4:12.01


2
Lyubov Pulyayeva
RUS
4:12.93


3000m
1
Olga Golovkina
RUS
9:07.13


2
Oksana Beliakova
RUS
9:16.67


3
Marina Petrova
RUS
9:18.21


Final HC
1
Lyudmila Stepanova
RUS
9:13.52


2
Yekaterina Tumayeva
RUS
9:24.94


3
Olga Romanova
RUS
9:29.39


2000m Steeplechase
1
Lyubov Kharlamova
RUS
6:13.14


Final HC
1
Yelena Orlova
RUS
6:06.11


2
Olga Tarantinova
RUS
6:24.12


Long jump
1
Svetlana Denyayeva
RUS
6.28


Triple jump
1
Yana Borodina
RUS
14.10


2
Viktoriya Valyukevich
RUS
13.86


3
Natalya Kutyakova
RUS
13.58


4
Olga Salomatina
RUS
13.23


5
Svetlana Denyayeva
RUS
13.21


6
Violeta Maksimchuk
RUS
13.12


Final HC
1
Olga Velmyaykina
RUS
12.61


High jump
1
Svetlana Shkolina
RUS
1.95


2
Tatyana Odineva (Mnatsakanova)
RUS
1.86


3
Anastasiya Andreyeva
RUS
1.77


4
Yekaterina Bolshakova
RUS
1.77


4
Yekaterina Fedotova
RUS
1.77


Pole vault
1
Anzhelika Sidorova
RUS
4.30


2
Lyudmila Yeremina
RUS
4.30


3
Angelina Krasnova
RUS
4.20


4
Tatyana Shvydkina
RUS
4.10


5
Olga Chirigintseva
RUS
4.10


6
Yekaterina Kolesova
RUS
4.10


7
Tatyana Stetsyuk
RUS
4.10


Shot put
1
Irina Tarasova
RUS
18.42


2
Lyudmila Morunova
RUS
17.89


3
Olga Sidorina
RUS
16.06


Final HC
1
Yevgeniya Solovyova
RUS
18.06