Men
Women
200m
1
Daniil Lonin
RUS
21.39


2
Denis Ogarkov
RUS
21.40


3
Nikolay Bereznikov
RUS
21.42


400m Hurdles
1
Denis Kudryavtsev
RUS
50.29


Final HC
1
Aleksandr Dereviagin
RUS
50.47


Long jump
1
Sergey Morgunov
RUS
8.04


2
Kirill Sukharev
RUS
7.82


Triple jump
1
Artem Primak
RUS
16.67


2
Aleksandr Yurchenko
RUS
16.67


3
Sergey Laptev
RUS
16.27


4
Yuriy Kovalev
RUS
16.18


5
Dmitriy Chizhikov
RUS
16.16


6
Ilya Potaptsev
RUS
16.12


7
Aleksey Kaleyev
RUS
15.76


High jump
1
Daniil Tsyplakov
RUS
2.30


2
Ilya Ivanyuk
RUS
2.26


3
Dmitriy Semenov
RUS
2.24


4
Vadim Vrublevskiy
RUS
2.24


5
Semyon Pozdnyakov
RUS
2.21


Pole vault
1
Ilya Mudrov
RUS
5.40


2
Dmitriy Sokolov
RUS
5.40


3
Georgiy Gorokhov
RUS
5.30


4
Denis Berdnikov
RUS
5.30


5
Dmitriy Ivershen
RUS
5.20


6
Viktor Alhovnev (Shironosov)
RUS
5.10


Shot put
1
Maksim Afonin
RUS
18.72


2
Vadim Fomin
RUS
17.87


3
Nikita Lyuboslavskiy
RUS
17.80


4
Igor Uzhakin
RUS
17.78


5
Mikhail Belov
RUS
16.88


6
Artem Podolskiy
RUS
16.75


7
Vitaliy Ryzhikov
RUS
16.71


8
Sergey Yefimenko
RUS
16.63


Discus throw
1
Maksim Gigashvili
RUS
58.34


2
Aleksandr Kiria
RUS
57.36


3
Megomedsalam Magomedov
RUS
54.30


4
Yevgeniy Talanovskiy
RUS
54.07


5
Artem Podolskiy
RUS
52.93


Final HC
1
Nikolay Sedyuk
RUS
59.16


Javelin throw
1
Viktor Goncharov
RUS
78.90


2
Andrey Tabala
RUS
67.04


3
Yevgeniy Zoteyev
RUS
65.12


400m
Final HC
1
Kseniya Ryzhova
RUS
49.80


400m Hurdles
1
Marina Reznikova
RUS
56.80


2
Polina Bordyugova
RUS
57.95


3
Oksana Kalabashina
RUS
58.15


4
Aleksandra Lopatina
RUS
58.89


5
Yekaterina Guseva
RUS
59.14


6
Yekaterina Brodovaya
RUS
59.17


7
Aleksandra Luzina
RUS
60.42


8
Valeriya Khramova
RUS
60.77


3000m Steeplechase
1
Yevdokiya Bukina
RUS
9:47.45


2
Yekaterina Sokolenko
RUS
9:49.18


3
Olesya Muratova
RUS
10:03.89


4
Albina Chinchikeyeva
RUS
10:15.35


5
Viktoriya Ivanova
RUS
10:17.21


6
Svetlana Shestakova
RUS
10:37.34


Triple jump
1
Viktoriya Prokopenko
RUS
14.33


2
Yana Borodina
RUS
14.11


3
Anastasiya Sayenko
RUS
13.58


4
Nelli Stekolnikova
RUS
13.56


High jump
1
Oksana Krasnokutskaya
RUS
1.90


2
Yekaterina Fedotova
RUS
1.89


3
Anastasiya Andreyeva
RUS
1.89


4
Yulia Kostrova
RUS
1.86


5
Svetlana Linkevich
RUS
1.86


6
Alfiya Neveretdinova
RUS
1.78


Pole vault
1
Angelina Krasnova
RUS
4.56


2
Lyudmila Yeremina
RUS
4.45


3
Tatyana Stetsyuk
RUS
4.25


4
Olga Mullina
RUS
4.15


5
Anna Khitrova
RUS
3.70


6
Kristina Komarova
RUS
3.70


7
Yuliya Maltseva
RUS
3.70


Final HC
1
Alyona Lutkovskaya
RUS
4.25


Shot put
1
Yevgeniya Smirnova
RUS
16.42


2
Olga Sidorina
RUS
16.00


3
Yana Pogodicheva
RUS
14.79


Javelin throw
1
Olga Shestakova
RUS
53.52


2
Anna Yeroshina
RUS
50.76