Men
Women
60m
1
Yevgeniy Shtyrkin
RUS
6.78


1
Yevgeniy Shtyrkin
RUS
6.78


60m Hurdles
1
Aidar Giliazov
RUS
7.99


1
Aidar Giliazov
RUS
7.99


1500m
1
Igor Golovin
RUS
3:49.00


1
Igor Golovin
RUS
3:49.00


2
Vitaliy Khmelev
RUS
3:49.63


2
Vitaliy Khmelev
RUS
3:49.63


3000m
1
Konstantin Vasiliev
RUS
8:03.21


1
Konstantin Vasiliev
RUS
8:03.21


2
Stepan Kiselyov
RUS
8:05.31


2
Stepan Kiselyov
RUS
8:05.31


3
Aleksey Poltanov
RUS
8:11.75


3
Aleksey Poltanov
RUS
8:11.75


4
Sergey Ivanov
RUS
8:15.99


4
Sergey Ivanov
RUS
8:15.99


5
Yevgeniy Bykov
RUS
8:17.07


5
Yevgeniy Bykov
RUS
8:17.07


6
Rinas Akhmadeyev
RUS
8:17.95


6
Rinas Akhmadeyev
RUS
8:17.95


7
Igor Golovin
RUS
8:18.58


7
Igor Golovin
RUS
8:18.58


8
Andrey Bochkarev
RUS
8:19.69


8
Andrey Bochkarev
RUS
8:19.69


9
Andrey Trofimov
RUS
8:19.85


9
Andrey Trofimov
RUS
8:19.85


2000m Steeplechase
1
Andrey Trofimov
RUS
5:41.05


1
Aidar Giliazov
RUS
5:41.05


2
Semen Pavlov
RUS
5:43.66


2
Semen Pavlov
RUS
5:43.66


3
Sergey Antonov
RUS
5:49.51


3
Sergey Antonov
RUS
5:49.51


5000m Race Walk
1
Pyotr Trofimov
RUS
19:15.50


1
Pyotr Trofimov
RUS
19:15.50


2
Aleksandr Yargunkin
RUS
19:26.54


2
Aleksandr Yargunkin
RUS
19:26.54


Long jump
1
Vasiliy Kopeykin
RUS
7.56


1
Vasiliy Kopeykin
RUS
7.56


2
Sergey Mikhaylovskiy
RUS
7.45


2
Sergey Mikhaylovskiy
RUS
7.45


Triple jump
1
Ivan Denisov
RUS
15.58


1
Ivan Denisov
RUS
15.58


2
Sergey Sutygin
RUS
15.37


High jump
1
Ilya Nikonov
RUS
2.13


1
Ilya Nikonov
RUS
2.13


60m
1
Yekaterina Bleskina
RUS
7.56


1
Kristina Khorosheva
RUS
7.50


200m
1
Kristina Malvinova
RUS
23.54


1
Kristina Malvinova
RUS
23.54


400m
1
Oksana Kalabashina
RUS
55.45


1
Oksana Kalabashina
RUS
55.45


1
Natalia Periakova
RUS
54.19


60m Hurdles
1
Ianta Cherepanova
RUS
8.59


1
Yekaterina Bleskina
RUS
8.45


2
Ludmila Artamonova
RUS
8.60


800m
1
Natalia Periakova
RUS
2:03.41


1
Natalia Periakova
RUS
2:03.41


2
Svetlana Uloga
RUS
2:08.04


2
Svetlana Uloga
RUS
2:08.04


3
Svetlana Ponimasova
RUS
2:09.13


3
Svetlana Ponimasova
RUS
2:09.13


1500m
1
Yekaterina Ishova
RUS
4:23.90


1
Dina Aleksandra
RUS
4:24.06


2
Svetlana Uloga
RUS
4:24.53


3000m
1
Alina Prokopyeva
RUS
9:11.31


2000m Steeplechase
1
Yekaterina Ishova
RUS
6:26.27


1
Albina Chinchikeyeva
RUS
6:21.88


2
Kseniya Levina
RUS
6:58.11


2
Yevgeniya Soboleva
RUS
6:27.41


3
Nigina Poptsova
RUS
6:32.80


4
Renata Krasnova
RUS
6:32.82


5
Yuliya Korepanova
RUS
6:34.29


6
Yuliya Zyanterekova
RUS
6:42.61


7
Yekaterina Ivonina
RUS
6:42.97


8
Viktoriya Solovyova
RUS
6:45.76


5000m Race Walk
1
Irina Yumanova
RUS
21:12.00


1
Irina Yumanova
RUS
21:12.00


2
Olga Suranova
RUS
21:37.09


2
Olga Suranova
RUS
21:37.09


3
Marina Pandakova
RUS
21:40.41


3
Marina Pandakova
RUS
21:40.41


Long jump
1
Irina Ilyina-Kryachkova
RUS
6.25


1
Irina Ilyina-Kryachkova
RUS
6.25


2
Kristina Savitskaya
RUS
6.07


2
Kristina Savitskaya
RUS
6.07


3
Olga Balaieva
RUS
6.07


3
Olga Balaieva
RUS
6.07


Triple jump
1
Alsu Murtazina
RUS
13.75


1
Alsu Murtazina
RUS
13.75


High jump
1
Yulia Kostrova
RUS
1.91


2
Alfiya Neveretdinova
RUS
1.78


Shot put
1
Marina Maksimova
RUS
15.26


1
Marina Maksimova
RUS
15.26


2
Kristina Savitskaya
RUS
14.58


2
Kristina Savitskaya
RUS
14.58



Men U23
Women U23
Triple jump
1
Ruslan Samitov
RUS
15.99


1
Ruslan Samitov
RUS
15.99


60m
1
Yekaterina Bleskina
RUS
7.56


1
Kristina Khorosheva
RUS
7.50


400m
1
Natalia Periakova
RUS
54.19


60m Hurdles
1
Ianta Cherepanova
RUS
8.59


1
Yekaterina Bleskina
RUS
8.45


2
Ludmila Artamonova
RUS
8.60


800m
1
Nataliya Grigoryeva
RUS
2:09.38


1
Nataliya Grigoryeva
RUS
2:09.38


2
Kristina Ilyushova
RUS
2:09.88


2
Kristina Ilyushova
RUS
2:09.88


3
Kristina Martynenko
RUS
2:09.92


3
Kristina Martynenko
RUS
2:09.92


1500m
1
Yekaterina Ishova
RUS
4:23.90


1
Dina Aleksandra
RUS
4:24.06


2
Svetlana Uloga
RUS
4:24.53


2000m Steeplechase
1
Yekaterina Ishova
RUS
6:26.27


1
Albina Chinchikeyeva
RUS
6:21.88


2
Kseniya Levina
RUS
6:58.11


2
Yevgeniya Soboleva
RUS
6:27.41


3
Nigina Poptsova
RUS
6:32.80


4
Renata Krasnova
RUS
6:32.82


5
Yuliya Korepanova
RUS
6:34.29


6
Yuliya Zyanterekova
RUS
6:42.61


7
Yekaterina Ivonina
RUS
6:42.97


8
Viktoriya Solovyova
RUS
6:45.76


Long jump
1
Mariya Kasatkina
RUS
6.02


1
Mariya Kasatkina
RUS
6.02


Triple jump
1
Mariya Kasatkina
RUS
12.66


1
Mariya Kasatkina
RUS
12.66


2
Natalya Yevdokimova
RUS
12.56


2
Natalya Yevdokimova
RUS
12.56


High jump
1
Yulia Kostrova
RUS
1.91


2
Alfiya Neveretdinova
RUS
1.78


Pentathlon
1
Valeriya Andreyeva
RUS
3909


1
Valeriya Andreyeva
RUS
3909


Shot put
1
Yevgeniya Smirnova
RUS
15.37


1
Yevgeniya Smirnova
RUS
15.37