Men
Women
100m
1
Aleksandr Shpayer
RUS
10.59


400m
1
Dmitriy Khasanov
RUS
47.36


400m Hurdles
1
Oleg Mironov
RUS
51.41


2
Aleksandr Skorobogatko
RUS
52.35


1500m
1
Iskander Iadgarov
RUS
3:49.44


3000m
1
Viacheslav Sokolov
RUS
8:13.55


2
Dmitriy Safronov
RUS
8:15.95


2000m Steeplechase
1
Nikolay Chavkin
RUS
5:31.00


2
Andrey Kulikov
RUS
5:41.95


3
Aynur Aminev
RUS
5:42.34


4
Aleksey Kirillov
RUS
5:42.35


Long jump
1
Kirill Sukharev
RUS
8.00


2
Vasiliy Kopeykin
RUS
7.75


3
Aleksandr Sekhin
RUS
7.74


4
Semen Popov
RUS
7.60


5
Dmitriy Kolosov
RUS
7.41


High jump
1
Mikhail Akimenko
RUS
2.18


2
Viktor Brumel
RUS
2.15


3
Aleksandr Asanov
RUS
2.12


3
Ivan Toporkov
RUS
2.12


Shot put
1
Ilya Berezutskiy
RUS
16.78


2
Anton Panferov
RUS
16.62


Discus throw
1
Nikolay Sedyuk
RUS
61.32


2
Artem Podolskiy
RUS
55.34


3
Maksim Gigashvili
RUS
52.73


4
Pavel Derkach
RUS
52.54


Javelin throw
1
Ilia Korotkov
RUS
72.31


2
Yegor Yermoshin
RUS
72.19


100m
1
Viktoriya Yarushkina
RUS
11.51


2
Yulia Chermoshanskaia
RUS
11.66


3
Svetlana Rezvanova
RUS
11.99


200m
1
Yulia Chermoshanskaia
RUS
23.67


2
A. Tarasova
RUS
24.36


400m
1
Svetlana Rogozina
RUS
53.12


2
Maria Nikolayeva
RUS
55.10


3
Aleksandra Fedoriva-Shpaer
RUS
55.33


100m Hurdles
1
Yekaterina Pavlik
RUS
13.91


800m
1
Svetlana Rogozina
RUS
2:02.71


2
Darya Orekhova
RUS
2:05.77


3
Kseniya Kozhedub
RUS
2:05.99


4
Yelena Murashova
RUS
2:06.26


1500m
1
Kseniya Kozhedub
RUS
4:24.06


2
Yelena Murashova
RUS
4:24.07


2000m Steeplechase
1
Yekaterina Doseykina
RUS
6:25.47


2
Natalya Tarantinova
RUS
6:42.09


3
Svetlana Shestakova
RUS
6:55.09


Long jump
1
Natalya Yeryomkina
RUS
5.97


Triple jump
1
Viktoriya Valyukevich
RUS
14.05


2
Mariya Suntsova
RUS
13.05


High jump
1
Tatyana Odineva (Mnatsakanova)
RUS
1.86


2
Aleksandra Yaryshkina
RUS
1.83


Pole vault
1
Olga Chirigintseva
RUS
4.20


2
Yekaterina Kolesova
RUS
4.00


3
Anna Chkhaidze
RUS
3.80


3
Mariya Zakharutkina
RUS
3.80


5
Tatyana Shvydkina
RUS
3.80


6
Milana Fakhrutdinova
RUS
3.70


Heptathlon
1
Zoya Solianaya
RUS
5090


Shot put
1
Yevgeniya Kolodko
RUS
19.33


2
Olga Sidorina
RUS
16.74


3
Alena Bugakova
RUS
16.45


4
Raisa Blinova
RUS
15.51


5
Anna Oleynik
RUS
14.65


Discus throw
1
Yekaterina Strokova
RUS
65.78


2
Svetlana Saykina
RUS
52.04