Juniors
Junior Women
100m
1
Rushan Abdulkaderov
RUS
10.58


2
Danil Smirnov
RUS
10.64


400m
1
Ilya Krasnov
RUS
47.70


2
Dmitriy Khasanov
RUS
47.91


400m Hurdles
1
Pavel Agafonov
RUS
52.27


2
Ivan Loginov
RUS
52.85


3
Mikhail Mordasov
RUS
52.903


4
S. Voronov
RUS
52.910


1500m
1
Denis Bashkirtsev
RUS
3:48.59


2
Emil Gaymalov
RUS
3:49.24


3
Nicolai Gorin
RUS
3:49.57


4
Sergey Dubrovskiy
RUS
3:49.77


Long jump
1
Aleksandr Noskevich
RUS
7.67


2
Maksim Yunyakin
RUS
7.48


3
Fyodor Kiselkov
RUS
7.42


High jump
1
Danil Lysenko
RUS
2.24


2
Mikhail Akimenko
RUS
2.18


3
Aleksandr Asanov
RUS
2.15


Pole vault
1
Leonid Kobelev
RUS
5.30


2
Daniil Kotov
RUS
5.25


3
Sergey Safonov
RUS
5.20


4
Veniamin Ageyev
RUS
5.10


5
Timur Morgunov
RUS
5.10


Javelin throw
1
Andrei Sadovnikov
RUS
66.15


2
Yegor Nikolayev
RUS
66.08


3
Ruslan Emurlaev
RUS
66.03


4
Vladislav Panasenkov
RUS
66.01


5
Ivan Filippov
RUS
66.00


100m
1
Anastasiya Zholobova
RUS
11.79


2
Marina Sizova
RUS
11.83


3
Anastasiya Ignatova
RUS
11.91


4
Olga Tkachenko
RUS
11.96


5
Kseniya Razgulyayeva
RUS
11.97


200m
1
Kristina Sivkova
RUS
23.83


2
Anastasiya Zholobova
RUS
24.05


3
Anastasiya Samoylova
RUS
24.36


400m
1
Yana Glotova
RUS
52.79


2
Azaliya Valeyeva
RUS
54.24


3
Anastasiya Bednova
RUS
54.86


4
Yekaterina Yukhimchuk
RUS
55.24


5
Ulyana Eshkinina
RUS
55.59


100m Hurdles
1
Yuliya Sokolova
RUS
13.64


2
Darya Sharova
RUS
13.87


3
Yulia Maluyeva
RUS
13.94


4
Alina Gatsalova
RUS
14.15


5
Polina Zhuravleva
RUS
14.17


400m Hurdles
1
Kristina Pasichnaya
RUS
59.22


2
Anna Ustinova
RUS
59.25


3
Kseniya Volkova
RUS
59.78


4
Yekaterina Kuchelkova
RUS
59.79


800m
1
Yekaterina Alekseyeva
RUS
2:07.95


2
Inezza Gusarova
RUS
2:07.96


3
Anastasiya Ryazanova
RUS
2:09.13


4
Yekaterina Shmygareva
RUS
2:09.40


1500m
1
Yekaterina Sokolova
RUS
4:21.67


2
Inezza Gusarova
RUS
4:21.84


3000m
1
Olga Nikolayeva
RUS
9:34.67


3000m Steeplechase
1
Kristina Boikova
RUS
10:19.27


Long jump
1
Zhanna Zelikova
RUS
6.01


Triple jump
1
Valeriya Fedorova
RUS
13.69


2
Mariya Suntsova
RUS
13.16


High jump
1
Iliyeva
RUS
1.86


2
Margarita Mazina
RUS
1.79


3
Natalya Sokolova
RUS
1.79


4
Sofya Voronina
RUS
1.75


5
Anastasiya Dianova
RUS
1.75


6
Varvara Klyuchnikova
RUS
1.75


6
Anastasiya Dudinova
RUS
1.75


Pole vault
1
Anastasiya Sadovnikova
RUS
4.25


2
Kristina Bondarenko
RUS
4.10


3
Alyona Lutkovskaya
RUS
4.10


4
Taisiya Molkova
RUS
3.90


5
Anna Chkhaidze
RUS
3.90


6
Mariya Gapicheva
RUS
3.90


Shot put
1
Yelena Bezruchenko
RUS
15.92


2
Marina Cheban
RUS
14.00


Hummer throw
1
Sofiya Palkina
RUS
59.89


2
Natalya Pospelova
RUS
57.93


Javelin throw
1
Yekaterina Starygina
RUS
54.40


2
Nataliya Cherednikova
RUS
50.08