Men
Women
200m
Final HC
1
Vyacheslav Kolesnichenko
RUS
21.28


3000m Steeplechase
Final HC
1
Andrey Kulikov
RUS
8:53.45


2
Stanislav Anischenko
RUS
8:56.21


Triple jump
Final HC
1
Yuriy Kovalev
RUS
16.13


2
Igor Spasovkhodskiy
RUS
15.89


Pole vault
Final HC
1
Gayk Kazaryan
RUS
5.50


2
Viktor Kozlitin
RUS
5.30


2
Dmitriy Zhelyabin
RUS
5.30


400m
Final HC
1
Maria Nikolayeva
RUS
54.72


400m Hurdles
Final HC
1
Anastasiya Fedyayeva
RUS
59.44


800m
Final HC
1
Oksana Skorobogatko (Spasovkhodskaya)
RUS
2:03.46


2
Yelena Murasheva
RUS
2:07.80


1500m
Final HC
1
Yelena Korobkina
RUS
4:07.62


2
Svetlana Karamasheva (Podosenova)
RUS
4:09.41


3000m Steeplechase
Final HC
1
Natalya Tarantinova
RUS
10:13.08


Triple jump
Final HC
1
Alisa Vlasova
RUS
13.48


2
Olesya Tikhonova
RUS
13.42


3
Violeta Maksimchuk
RUS
12.95


High jump
Final HC
1
Tatiana Kivimiagi
RUS
1.83


Pole vault
Final HC
1
Yekaterina Kolesova
RUS
4.10


1
Olga Chirigintseva
RUS
4.10



Men U23
Women U23
100m
1
Yevgeniy Kharin
RUS
10.65


400m Hurdles
1
Nicolai Kozlov
RUS
51.76


2
Pavel Agafonov
RUS
51.90


Long jump
1
Kirill Sukharev
RUS
8.13


2
Semen Popov
RUS
7.82


3
Aleksandr Noskevich
RUS
7.48


4
Ilya Kharchenko
RUS
7.42


Triple jump
1
Sergey Sysoyev
RUS
15.30


2
Vasiliy Gurkin
RUS
15.21


High jump
1
Mikhail Akimenko
RUS
2.21


2
Viktor Brumel
RUS
2.19


3
Ivan Toporkov
RUS
2.17


4
Konstantin Khudoshubin
RUS
2.12


Pole vault
1
Vitaliy Podgorbunskikh
RUS
5.30


2
Georgiy Gorokhov
RUS
5.20


Shot put
1
Artem Podolskiy
RUS
18.29


2
Vadim Fomin
RUS
17.36


3
Igor Uzhakin
RUS
16.58


Discus throw
1
Maksim Gigashvili
RUS
55.81


2
Artem Podolskiy
RUS
52.34


Javelin throw
1
Yegor Yermoshin
RUS
68.30


400m
1
Alina Galitskaya
RUS
54.30


2
Aleksandra Luzina
RUS
54.80


3
Darya Orekhova
RUS
54.83


100m Hurdles
1
Yekaterina Pavlik
RUS
13.86


2
Darya Sharova
RUS
14.10


400m Hurdles
1
Yelizaveta Akimenko
RUS
59.25


2
Alyona Klimentyeva
RUS
60.13


800m
1
Darya Orekhova
RUS
2:05.45


2
Kseniya Kozhedub
RUS
2:05.50


3
Elmira Samigullina
RUS
2:07.66


Triple jump
1
Olga Salomatina
RUS
13.24


2
Mariya Suntsova
RUS
13.05


3
darya Nidbaykina
RUS
12.78


4
Alina Kravchenko
RUS
12.57


Final HC
1
Olga Velmyaykina
RUS
12.68


High jump
1
Yekaterina Fedotova
RUS
1.83


2
Aleksandra Yaryshkina
RUS
1.75


Pole vault
1
Olga Mullina
RUS
4.00


2
Anastasiya Ulzutuyeva
RUS
3.80


3
Anna Chkhaidze
RUS
3.80


4
Tatyana Zakharchenko
RUS
3.70


Shot put
1
Olga Sidorina
RUS
16.96


2
Raisa Blinova
RUS
15.81


3
Marina Kovalenko
RUS
14.60


4
Mariya Ogritsko
RUS
14.30


Hummer throw
1
Olga Krylova
RUS
57.33


2
Yevgeniya Tarakanova
RUS
52.08