200m
|
1
|
Andrey Galatskov
|
RUS
|
21.48
|
|
|
400m
|
1
|
Andrey Galatskov
|
RUS
|
47.39
|
|
|
60m Hurdles
|
1
|
Aidar Giliazov
|
RUS
|
8.03
|
|
|
800m
|
1
|
Ilgam Ishmukhametov
|
RUS
|
1:51.48
|
|
|
1500m
|
1
|
Vladimir Nikitin
|
RUS
|
3:45.75
|
|
|
3000m
|
1
|
Vladimir Nikitin
|
RUS
|
7:56.20
|
|
|
2
|
Oleg Ilin
|
RUS
|
8:06.03
|
|
|
3
|
Konstantin Vasiliev
|
RUS
|
8:07.07
|
|
|
4
|
Andrey Bochkarev
|
RUS
|
8:07.71
|
|
|
5
|
Oleg Grogoryev
|
RUS
|
8:07.88
|
|
|
6
|
Denis Danilin
|
RUS
|
8:11.17
|
|
|
7
|
Igor Golovin
|
RUS
|
8:18.08
|
|
|
2000m Steeplechase
|
1
|
Andrey Menyakin
|
RUS
|
5:42.03
|
|
|
2
|
Semen Pavlov
|
RUS
|
5:46.00
|
|
|
3
|
Sergey Antonov
|
RUS
|
5:49.78
|
|
|
Long jump
|
1
|
Vasiliy Kopeykin
|
RUS
|
7.77
|
|
|
2
|
Aleksandr Yurchenko
|
RUS
|
7.64
|
|
|
Triple jump
|
1
|
Aleksandr Yurchenko
|
RUS
|
16.48
|
|
|
2
|
Sergey Laptev
|
RUS
|
15.49
|
|
|
3
|
Ivan Pacin
|
RUS
|
15.25
|
|
|
High jump
|
1
|
Ivan Ilichev
|
RUS
|
2.15
|
|
|
Heptathlon
|
1
|
Artyom Goncharuk
|
RUS
|
5044
|
|
|
|
60m
|
1
|
Yuliya Voronina
|
RUS
|
7.59
|
|
|
400m
|
1
|
Yelena Zuykevich
|
RUS
|
53.83
|
|
|
2
|
Natalia Periakova
|
RUS
|
54.24
|
|
|
3
|
Liliya Gafiyatullina
|
RUS
|
54.74
|
|
|
4
|
Yuliya Voronina
|
RUS
|
55.42
|
|
|
60m Hurdles
|
1
|
Valeriya Andreyeva
|
RUS
|
8.58
|
|
|
2
|
Valeriya Maksyutcina
|
RUS
|
8.60
|
|
|
800m
|
1
|
Natalia Periakova
|
RUS
|
2:04.72
|
|
|
2
|
Maria Zhuravleva (Shapaeva)
|
RUS
|
2:05.21
|
|
|
3
|
Svetlana Uloga
|
RUS
|
2:05.50
|
|
|
4
|
Nataliya Grigoryeva
|
RUS
|
2:05.74
|
|
|
5
|
Alina Safiullina
|
RUS
|
2:07.95
|
|
|
6
|
Nataliya Grigoryeva
|
RUS
|
2:08.94
|
|
|
Final HC
|
1
|
Yekaterina Kupina
|
RUS
|
2:04.81
|
|
|
1
|
Yekaterina Kupina
|
RUS
|
2:04.81
|
|
|
1500m
|
1
|
Oksana Fashenko
|
RUS
|
9:30.94
|
|
|
2
|
Yekaterina Ishova
|
RUS
|
4:24.65
|
|
|
3000m
|
1
|
Ludmila Lebedeva
|
RUS
|
9:03.85
|
|
|
2
|
Yekaterina Ishova
|
RUS
|
9:07.70
|
|
|
3
|
Oksana Fashenko
|
RUS
|
9:14.56
|
|
|
4
|
Galina Ivanova
|
RUS
|
9:16.64
|
|
|
5
|
Natalya Puchkova
|
RUS
|
9:29.28
|
|
|
6
|
Tatyana Yefimova
|
RUS
|
9:30.26
|
|
|
7
|
Tatyana Aryasova
|
RUS
|
9:30.94
|
|
|
2000m Steeplechase
|
1
|
Lyudmila Remeslova (Kuzmina)
|
RUS
|
6:30.15
|
|
|
2
|
Nigina Poptsova
|
RUS
|
6:53.64
|
|
|
5000m Race Walk
|
1
|
Alyona Khramova
|
RUS
|
22:20.50
|
|
|
2
|
Kristina Mikhaylova
|
RUS
|
22:49.61
|
|
|
Triple jump
|
1
|
Natalya Yevdokimova
|
RUS
|
13.12
|
|
|
2
|
Olga Velmyaykina
|
RUS
|
13.00
|
|
|
Pole vault
|
1
|
Anzhelika Sidorova
|
RUS
|
4.70
|
|
|
Shot put
|
1
|
Yevgeniya Smirnova
|
RUS
|
16.86
|
|
|
2
|
Anna Avdeieva
|
RUS
|
16.59
|
|
|
|