Men
Women
400m
1
Ivan Loginov
RUS
47.94


110m Hurdles
1
Konstantin Shabanov
RUS
13.87


2
Aleksandr Yevgenyev
RUS
13.98


800m
1
Dmitriy Solovyov
RUS
1:50.50


2
Viacheslav Sokolov
RUS
1:50.62


1500m
1
Andrei Farnosov
RUS
3:47.43


2
Denis Bashkirtsev
RUS
3:47.85


3
Aleksey Guschin
RUS
3:48.13


4
Andrey Rusakov
RUS
3:49.06


5
Konstantin Galiullin
RUS
3:49.07


5000m
1
Dmitriy Safronov
RUS
14:05.51


2
Andrey Rusakov
RUS
14:06.03


High jump
1
Mikhail Akimenko
RUS
2.24


2
Nikita Anishchenkov
RUS
2.21


3
Sergey Mudrov
RUS
2.15


3
Semyon Pozdnyakov
RUS
2.15


5
Aleksandr Mrykhin
RUS
2.12


Pole vault
1
Dmitriy Zhelyabin
RUS
5.60


2
Georgiy Gorokhov
RUS
5.60


3
Ivan Gertleyn
RUS
5.50


4
Gayk Kazaryan
RUS
5.20


Final HC
1
Ilya Mudrov
RUS
5.50


2
Ilya Prosvirnin
RUS
5.20


Shot put
1
Maksim Afonin
RUS
20.15


2
Artem Podolskiy
RUS
19.01


3
Nikita Zhidkov
RUS
18.52


4
Valeriy Kokoyev
RUS
18.31


5
Ilya Berezutskiy
RUS
17.46


6
Vladislav Trifonov
RUS
17.38


7
Ivan Uscov
RUS
16.86


8
Aleksey Chizhelikov
RUS
16.81


Final HC
1
Aleksandr Bulanov
RUS
18.64


Discus throw
1
Maksim Gigashvili
RUS
58.78


2
Aleksey Khudyakov
RUS
56.67


3
Aleksei Sysoev
RUS
56.65


Hummer throw
1
Valeriy Pronkin
RUS
71.93


2
Aleksei Korolev
RUS
70.68


3
Dmitri Velikopolski
RUS
66.47


Final HC
1
Oleksiy Sokyrskyy
RUS
75.21


2
Denis Lukyanov
RUS
71.62


3
Nikolay Bashan
RUS
70.93


4
Igor Vinichenko
RUS
70.53


5
Ilya Terentyev
RUS
66.97


6
Igor Buryy
RUS
66.90


7
Andrei Romanov
RUS
66.50


8
Alisher Eshbekov
RUS
64.25


100m
1
Yekaterina Kuzina
RUS
11.79


2
Aleksandra Tarasova
RUS
11.89


400m
1
Yekaterina Vukolova
RUS
53.56


2
Yelizaveta Anikiyenko
RUS
54.82


3
Anastasiya Bulakhova (Kharlamova)
RUS
55.19


4
Ayvika Malanova
RUS
55.29


5
Anna Popova
RUS
55.50


Final HC
1
Yuliya Gushchina
RUS
54.69


400m Hurdles
1
Anna Ustinova
RUS
59.25


800m
1
Yelena Arzhakova
RUS
2:01.17


2
Anna Shchagina
RUS
2:01.62


3
Yelena Kotulskaya
RUS
2:02.90


4
Ayvika Malanova
RUS
2:03.19


5
Anastasiya Nemykina
RUS
2:04.42


6
Santa Tkhakur
RUS
2:04.44


7
Yelena Murasheva
RUS
2:04.77


8
Oksana Skorobogatko (Spasovkhodskaya)
RUS
2:06.24


9
Alisa Siblani
RUS
2:07.22


10
Elmira Samigullina
RUS
2:07.66


11
Anastasia Mikusheva
RUS
2:08.32


1500m
1
Elmira Samigullina
RUS
4:24.81


Triple jump
1
Svetlana Biryukova
RUS
13.87


2
darya Nidbaykina
RUS
13.45


3
Natalya Alekseyeva
RUS
13.24


4
Olesya Tikhonova
RUS
13.20


High jump
1
Tatyana Odineva (Mnatsakanova)
RUS
1.81


2
Margarita Churikova
RUS
1.78


3
Svetlana Shkolina
RUS
1.75


Pole vault
1
Tatyana Stetsyuk
RUS
4.20


2
Milana Fakhrutdinova
RUS
4.00


3
Tatyana Zakharchenko
RUS
3.90


4
Polina Kelgayeva
RUS
3.80


Shot put
1
Anastasiya Podolskaya (Bessoltseva)
RUS
17.50


2
Alena Bugakova
RUS
17.18


3
Raisa Blinova
RUS
15.84


4
Marina Kovalenko
RUS
15.46


5
Snezhana Trofimets
RUS
14.90


6
Anastasiya Popova
RUS
14.12


Discus throw
1
Yuliya Maltseva
RUS
60.38


2
Svetlana Saykina
RUS
56.21


3
Mariya Ogritsko
RUS
51.41


Hummer throw
1
Natalya Polyakova
RUS
67.56


2
Anna Grigoryeva
RUS
60.75


3
Anastasiya Borodulina
RUS
57.76


4
Olga Krylova
RUS
53.03


Final HC
1
Gulfia Agafonova (Khanafeeva)
RUS
67.98


2
Yelizaveta Tsareva
RUS
67.54


3
Mariya Proshkina
RUS
53.58


Javelin throw
1
Oksana Gromova
RUS
52.64


2
Margarita Sheviakova
RUS
48.15