Men
Women
60m Hurdles
1
Vladislav Zyukov
RUS
7.96


3000m
1
Sergey Subbochev
RUS
8:11.96


2
Aleksandr Imenin
RUS
8:12.43


3
Nikita Volchenkov
RUS
8:12.58


2000m Steeplechase
1
Ilya Shakirov
RUS
5:47.68


Triple jump
1
Aleksey Fedorov
RUS
15.51


High jump
1
Semyon Pozdnyakov
RUS
2.21


2
Ilya Ivanyuk
RUS
2.21


3
Yevgeni Korshunov
RUS
2.12


Heptathlon
1
Maksim Korolev
RUS
5341


Shot put
1
Nikolay Pronin
RUS
17.96


2
Vitaliy Ryzhikov
RUS
17.91


3
Evgeniy Novikov
RUS
17.49


60m
1
Kristina Khorosheva
RUS
7.45


200m
1
Kristina Khorosheva
RUS
23.27


2
Inna Ghazizova
RUS
23.92


400m
1
Yekaterina Kupina
RUS
54.71


2
Karina Dubynina
RUS
55.27


2
Yekaterina Grinevich
RUS
55.40


800m
1
Yekaterina Kupina
RUS
2:02.43


2
Marina Pospelova
RUS
2:04.05


3
Anna Boinova
RUS
2:05.39


4
Yekaterina Shmygareva
RUS
2:06.49


5
Dina Aleksandra
RUS
2:06.55


6
Anastasiya Sychova
RUS
2:08.27


7
Olesya Muratova
RUS
2:09.02


1500m
1
Dina Aleksandra
RUS
4:19.70


2
Marina Pospelova
RUS
4:23.17


3000m
1
Aleksandra Pavlyutenkova
RUS
9:32.89


2
Olga Tarantinova
RUS
9:39.46


2000m Steeplechase
1
Aleksandra Pavlyutenkova
RUS
6:28.61


2
Maria Bykova
RUS
6:31.40


3
Anastasiya Salova (Maltseva)
RUS
6:34.11


High jump
1
Irina Maziar
RUS
1.82


2
Alesya Paklina
RUS
1.79


Pole vault
1
Kristina Komarova
RUS
4.00



Men U23
Women U23
High jump
1
Aleksey Efanov
RUS
2.12


2
Vladislav Troshkin
RUS
2.12


Heptathlon
1
Nikita Korotkov
RUS
5208


60m
1
Anastasiya Nikolayeva
RUS
7.44


2
Yekaterina Putilina
RUS
7.65


200m
1
Kseniya Razgulyayeva
RUS
24.37


400m
1
Anastasiya Bednova
RUS
55.53


60m Hurdles
1
Anastasiya Nikolayeva
RUS
8.23


800m
1
Yekaterina Sokolova
RUS
2:06.16


2
Yekaterina Shmygareva
RUS
2:06.49


1500m
1
Yekaterina Sokolova
RUS
4:15.78


2
Inezza Gusarova
RUS
4:16.19


3000m
1
Inezza Gusarova
RUS
9:20.58



Juniors
Junior Women
2000m Steeplechase
1
Dmitriy Rakcheev
RUS
5:47.24


Triple jump
1
Aleksandra Krasina
RUS
12.63


Pole vault
1
Lyudmila Nerubenko
RUS
3.90



Girls
High jump
1
Elena Kulichenko
RUS
1.75