Men
Women
60m
1
Mikhail Moskaliov
RUS
6:87


2
Aleksey Kryukov-Petrushin
RUS
6:94


3
Leonid Dmitrichenko
RUS
6:94


200m
1
Roman Smirnov
RUS
21:32


2
Maksim Babarykin
RUS
21:34


3
Ivan Kozhukhar
RUS
21:56


400m
1
Ivan Kozhukhar
RUS
47.80


2
Maksim Babarykin
RUS
47.94


3
Aleksandr Riabov
RUS
48.01


60m Hurdles
1
Pavel Filev
RUS
8:00


2
Yury Volkov
RUS
8:02


3
Ramis Abdulkaderov
RUS
9:07


3
Sergei Molchanov
RUS
8:05


800m
1
Roman Marenkov
RUS
1:49.96


2
Yuri Koldin
RUS
1:50.05


3
Sergey Kozhevnikov
RUS
1:50.93


1500m
1
Pavel Naumov
RUS
3:43.53


2
Pavel Shapovalov
RUS
3:44.69


3
Andrei Osipov
RUS
3:47.10


4
Andrey Smirnov
RUS
3:49.32


5
Yevgeni Lebonda
RUS
3:49.82


6
Sergei Reznikov
RUS
3:50.19


7
Yuri Abramov
RUS
3:50.77


3000m
1
Aleksandr Orlov
RUS
8:02.93


2
Stanislav Anischenko
RUS
8:04.25


3
Sergei Saiapin
RUS
8:10.03


2000m Steeplechase
1
Andrei Farnosov
RUS
5:26:12


2
Maksim Malenkikh
RUS
5:52:54


3
Aleksei Bystrov
RUS
6:06:70


Long jump
1
Vladimir Yashin
RUS
7.57


2
Vladimir Maliavin
RUS
7.44


3
Aleksandr Sergeiev
RUS
7.41


Triple jump
1
Igor Spasovkhodskiy
RUS
16.75


2
Aleksandr Petrenko
RUS
16.74


3
Evgeniy Plotnir
RUS
15.87


High jump
1
Viacheslav Voronin
RUS
2.26


2
Sergei Kliugin
RUS
2.24


3
Stanislav Maliarenko
RUS
2.15


Pole vault
1
Andrei Chemov
RUS
5.35


2
Yevgeni Mikhailichenko
RUS
5.25


3
Nikolai Ostapenko
RUS
5.25


Shot put
1
Dmitri Gorshkov
RUS
18.10


2
Yevgeni Plakhin
RUS
17.56


3
Lenar Ganeiev
RUS
16.78


60m
1
Yevgenia Poliakova
RUS
7:43


2
Yelizaveta Yashina
RUS
7:52


3
Yevgenia Gerasimova
RUS
7:69


200m
1
Tatiana Lyovina
RUS
23:27


2
Yelizaveta Yashina
RUS
23:97


3
Olga Kuzekmaieva
RUS
23:99


400m
1
Oksana Zbrozhek
RUS
55.56


2
Yevgeniya Zolotova
RUS
56.36


3
Irina Mikhaliova
RUS
56.37


60m Hurdles
1
Natalia Iakovleva
RUS
8:65


2
Tatiana Blikova
RUS
8:68


3
Tatyana Filatova
RUS
9:07


800m
1
Svetlana Kliuka
RUS
2:01.82


2
Oksana Zbrozhek
RUS
2:02.34


3
Natalia Lavshuk
RUS
2:03.05


4
Yelena Soboleva
RUS
2:03.29


1500m
1
Margarita Plaksina
RUS
4:13.10


2
Yelena Soboleva
RUS
4:17.28


3
Liubov Ivanova
RUS
4:19.06


3000m
1
Liubov Ivanova
RUS
9:23.17


2
Yelena Sokolova
RUS
9:40.49


3
Olga Kharina
RUS
9:45.64


Long jump
1
Olga Zaitseva
RUS
6.28


2
Olga Denisova
RUS
6.18


3
Zhanna Chornaia
RUS
6.11


Triple jump
1
Yelena Oleinikova
RUS
14.24


2
Irina Maksimova
RUS
12.44


3
Yelena Fomichenko
RUS
12.20


High jump
1
Tatiana Grigorieva
RUS
1.79


2
Anastasia Vostrikova
RUS
1.60


Pole vault
1
Yulia Golubchikova
RUS
4.30


2
Anastasia Kiriakova
RUS
4.10


3
Yulia Lukinskaia
RUS
4.00


Shot put
1
Olga Ivanova
RUS
17.75


2
Yekaterina Polienko
RUS
12.34


3
Yekaterina Rybko
RUS
12.03